MR BFR 500SW 10 BISLEY GRIPS
MR BFR 500SW 10 BISLEY GRIPS
2 in stock
SKU: BILL|MR BFR500SW10B Category: Tag: Brand: Product ID: 47693
Description
Caliber: .500 S&W Magnum – Barrel: 10” – Twist Rate: 15 – Groove Diameter: 0.500 – OA Length: 17.5” – Weight: 4.7 lbs – Height: 6” – Slide Width: 1.75” – Trigger Pull: 3~4 lbs – Finish: Brushed Stainless Steel Construction – Sights: Factory Black Fixed Front / Rear Adjustable – Shots: 5 – Grips: Bisley
Additional information
UPC
Manufacturer
Magnum Research
Manufacturer Part Number
BFR500SW10B
Product Type
Revolver
Sights
Black Fixed Front/Adj Rear
Capacity
5
Caliber/Gauge
.500 S&W Magnum
Barrel Length
10"