MAGAZINE SPRGFLD 10MM XDME 15RDW/SLV
15 in stock
SKU: RSR|MGSPXDME50152 Category: Tag: Brand: Product ID: 35821
Description
This magazine is intended for use in compact sized XD-M Elite 10mm models. The included magazine sleeve, as noted, aligns with the installed backstrap already on the pistol creating a seamless transition from compact to full size and allowing the user extra capacity in a compact platform.
Additional information
UPC
Manufacturer
Springfield Armory
Manufacturer Part Number
XDME50152
Brand Fit
Springfield Armory
Caliber/Gauge
10mm