MAG ACT-MAG 1911 A2 40SW/10MM 16RD
10 in stock
SKU: LIP|RIOEMP164015B Category: Tag: Brand: Product ID: 62368
Description
This magazine is for Rock Island Ultra 1911 models chambered in 40 S&W or 10mm and holds 16 rounds of ammunition. It is made of steel and is made to Armscor/Rock Island Armory specifications and tolerances, using the same manufacturing and materials as the original equipment magazines, ensuring perfect fit and operation.
Additional information
UPC
Manufacturer
Armscor/Rock Island Armory
Manufacturer Part Number
OEMP164015B
Brand Fit
Rock Island
Caliber/Gauge
10MM | 40 S&W