B&T Print-X SMG-M-40/10 Modular Suppressor .40/10mm Titanium Gray Super Quick Disconnect (SQD)
Out of stock
SKU: LIP|BNSDSQDM40/10 Category: Tag: Brand: Product ID: 68580
Description
Key Features
  • SQD Tri-Lug Mount – Effortless one-handed attachment for any SMG or carbine with a tri-lug barrel in .40 S&W or 10mm.
  • Purpose-Engineered – Specifically designed for .40 cal and 10mm firearms leveraging their shared bullet diameter to ensure perfect compatibility.
  • Caliber: .40 / 10mm
  • Weight: 13.6 oz – 19.8 oz
  • Length: 6.1 in – 9.2 in
  • Material: Titanium
  • Diameter: 1.7 in
  • Super Quick Disconnect (SQD)
Additional information
UPC
Manufacturer
B&T
Manufacturer Part Number
SD-SQD-M-40/10
ATF Type
Silencer
Caliber/Gauge
10MM | 40 S&W